Як визначити кут нахилу покрівлі - правила і нюанси розрахунків

Правильно облаштована дах є запорукою надійності і комфорту всієї будівлі. Особливе значення має кут нахилу покрівельних скатів, розрахунок якого проводиться на етапі проектування. Давайте розглянемо, як визначити кут нахилу даху в градусах, не вдаючись до складних обчислень і громіздким приладів.



Вплив різних факторів на вибір кута нахилу
На ступінь ухилу покрівлі впливає дизайн конструкції всього будинку. Крім того, це залежить також від покрівельного матеріалу. Деяке значення мають також кліматичні умови даного регіону. Наприклад, якщо будівництво ведеться в місцевості з частими дощами і снігопад, мінімальний ухил даху рекомендується, як 45-60 градусів. Таким чином досягається зменшення навантаження снігового покриву на покрівельну конструкцію: снігові маси просто не зможуть там накопичуватися, сповзаючи вниз під власною вагою.

Якщо ж місцевість характеризується сильними вітрами, то оптимальним варіантом в такому випадку буде малоуклонних покрівля з низькою парусністю. Зазвичай мова йде про кути 9-20 градусів. Що стосується універсального показника, то він знаходиться десь між двома зазначеними параметрами, і відповідає 20-45 градусів. Такий кут ухилу дає можливість широкого вибору покрівельного матеріалу.



Мінімальний ухил для деяких покрівельних матеріалів
Вибираючи покрівельний матеріал, слід уважно ознайомитися з його експлуатаційними характеристиками та рекомендаціями до використання.

Для кожного з матеріалів рекомендується свій оптимальний показник нахилу:
  • Штучні матеріали (шифер, черепиця). Мінімальний ухил шиферної покрівлі - 22 градуси. В такому випадку волога не буде мати можливості накопичуватися в області стиків, що загрожує подальшим просочуванням всередину.
  • Рулонні матеріали. Тут велике значення має число шарів укладання. Якщо використовується три шари, нахил вибирається в межах 2-5 градусів. Двошарова укладання потребуватиме збільшення кута до 15 градусів.
  • Профнастил. Ухил металевої покрівлі повинен бути не меншим, ніж 12 градусів. Малі кути передбачають необхідність додаткової герметизації стикувальних ділянок.
  • Металочерепиця. Нахил скатів - не менше 14 градусів.
  • Ондулін. Від 6 градусів.
  • М'яка черепиця. Від 11 градусів, при чому облаштування суцільної обрешітки є обов'язковим.
  • Мембрани. Універсальне покриття, що застосовується на самих різних дахах. Мінімальний скат покрівлі - 2 градуси.
  • Коментарі