Встановлення огорожі з металевого штахетнику

Огорожа з металевого штахетнику є досить актуальною в сучасному будівництві заміських будинків, оскільки цей вид паркану відрізняється від інших тим, що не потрібно витрачати великі суми на матеріал. Закупити всі інструменти можна недорого. Основною перевагою забору з металевого штахетнику вважається легка вага. Позитивні відгуки про нього пов'язані з тривалим терміном служби даної конструкції.

Паркан з металевого штахетнику

Виконуючи функцію захисту, огорожа має елементи решітки, відстань між якими дуже близьке, а кожен з них оснащений гострим наконечником. Для проведення відповідних розрахунків перед монтажем всієї конструкції можна використовувати калькулятор для розрахунку огорожі.

Перед тим як зробити паркан з металевого штахетнику, слід передбачити всі основні моменти, які будуть пов'язані з пристроєм огорожі. Планована конструкція забору вимагає проведення відповідних розрахунків, починаючи з периметра огороджувальних території і закінчуючи зовнішнім виглядом споруди з урахуванням його форми, включаючи кількість і вартість необхідних будівельних матеріалів.

Необхідні інструменти та матеріали
Ознайомившись з інструкцією, як правильно встановлювати паркан з металевого паркану, можна починати зводити огорожу. Для цього буде потрібно купити повний набір інструментів:
  1. Шуруповерт.
  2. Дрібний допоміжний інструмент.
  3. Інструмент для земельних робіт.
  4. Апаратдля зварювання.
Шуруповертом здійснюється монтаж каркаса для металевих штакетин. Дрібним допоміжним інструментом проводять додаткові види робіт по установці паркану з металевого штахетнику. Як інструмент для роботи з землею і риття заглиблень підійдуть звичайна лопата або бур.


Встановлювати поперечні лаги, на які потрібно монтувати металеві штахети для паркану, слід за допомогою апарату для зварювання. Сварка є найкращий варіант для виконання даних робіт. Щоб правильно встановлювати паркани з евроштакетника самостійно, слід мати під рукою такі види матеріалів, як:

  1. Саморізи оцинковані.
  2. Профільована труба з перетином 60x60 мм.
  3. Штахетник металевий.
  4. Профільна труба з перетином 20x40 мм.
Кріпити металевий паркан до каркасу дозволяють оцинковані саморізи. Для конструкції, яка має невелику вагу, підійде труба з профілю з перетином 60x60 мм. Це дозволить їй витримувати вплив вітрових навантажень. Купити металевий паркан з штахетника можна товщиною 0,5-2 мм. Метал має зверху покриття з антикорозійного шару, на який наноситься фарба.


Профільна труба з перетином 20x40 мм необхідна для кріплення подовжніх лаг без зварювання, що дозволяють виконати монтаж металевих штакетин. Якщо планується проведення установки забору з металевого штахетника з цегляними стовпами, буде потрібно цегла. Горизонтальні поперечини з металу можна замінити дерев'яним брусом, тоді огорожу буде являти собою комбінований паркан.

Дерев'яний брус перед застосуванням проходить додаткову обробку антисептиком, а після монтажу його слід пофарбувати. Опори повинні знаходитися на невеликій відстані один від одного, оскільки необхідно враховувати вагу дерева і паркану з металу. Чим більше довжина бруса, тим більше ризик того, що він не втримає штахетини з металу.

Встановлення огорожі з металевого штахетнику

Після збору інструментів і матеріалів можна переходити до виконання робіт по установці паркану. Спочатку на папері необхідно підготувати проект майбутньої конструкції, щоб поетапно виконати всі роботи. Отримане в результаті споруда повинна бути ідеально рівною форми. Дане завдання не є надто складною для виконання всіх робіт самостійно. Можна розробити проект, який дозволить створити комбінований паркан.

Виготовлення нової конструкції слід починати після демонтажу старого паркану. Трава, чагарники та інша рослинність видаляються, поверхня вирівнюється.

Визначивши всі кути периметра, в них слід вбити кілочки з дерева і натягнути між ними мотузку. Це дозволить зробити перед початком здійснення монтажних робіт відповідну розмітку, щоб відзначити ті місця, в яких слід розташовувати опорні стовпи.

Підготовка ям для опорних стовпів огорожі

Наступний етап пов'язаний з риттям ям для опор забору з металевого паркану. З цією метою використовується звичайна лопата, підготовлена заздалегідь. Необхідна кількість ям повинна бути визначена на етапі розрахунку матеріалів.

Зручним інструментом є бур, яким можна пробурити глибоку яму. Розмір її глибини не повинен бути більше 50 см. Оскільки опори огорожі повинні бути встановлені через кожні 2-3 м, то ями слід викопати саме на такій відстані один від одного. Щоб забезпечити максимально надійне закріплення стовпа, засипати яму землею буде недостатньо. Тут потрібно здійснити бетонування, підготувавши розчин бетону за стандартною схемою. Суміші можуть бути як готовими, так і зробленими з піску, цементу і води самостійно.


Встановлена опора повинна бути зафіксована на певний час, оскільки чекати повного висихання бетону доведеться 2 дня.

Як встановити опори самостійно.

Якщо опорою служить профільна труба, перетин якої 40x40x4 мм, то глибина ями під неї повинна визначатися кліматичними умовами регіону. Поглиблення може досягати 1-1,5 м. Стовпи перед бетонуванням повинен пройти обробку антикорозійним складом. При установці опор вертикально особливу увагу слід приділити створенню кутових стійок, на які припадає найбільше навантаження.

Щоб міцно закріпити стовпи в грунті, слід використовувати щебінь, добре утрамбовуючи його. Внутрішня порожнина опори для збільшення тривалості експлуатації споруди повинна бути заповнена бетоном. На верхній торець встановлюється пластикова заглушка, щоб не потрапляла волога. По кутах периметра ями для стовпів необхідно зробити глибше, оскільки на них припадає значне навантаження.

На дно викладаються пісок і щебінь. Довжина опор повинна бути розрахована так, щоб після їх установки розмір штакетин перевищував рівень перекладин на 100-150 мм. Установка повинна початися зі стовпів по кутах периметра, а потім можна починати заливку опор цементним розчином, що включає пісок, щебінь або заздалегідь підготовлений бетон з міксера.

При установці опор попередньо намічаються місця, куди потрібно кріпити поперечини. З цією метою слід контролювати точність проведеної розмітки за допомогою маркера, позначаючи по всій довжині огорожі точки фіксації, де буде встановлений паркан металевий. Тут потрібне терпіння, увага і точність. Ці дії здійснюються після того, як ями вже підготовлені з використанням бура або багнетною лопати, а опори змонтовані. Кріпити поперечини по всьому периметру захищає територію слід з використанням саморізів.

Як зміцнювати лаги своїми руками

Якщо купувати готові комплекти від виробника, що випускаються спеціально для зведення парканів, то опори в них вже мають елементи для кріплення лаг. При самостійному виготовленні зборів до них необхідно зміцнювати кронштейни, для кріплення подовжніх перекладин. Установка нижнього кронштейна проводиться на висоті 30 см від землі, а верхнього - в 50 см від верхівки стовпа.

Для точності монтажу використовуються будівельний рівень і маячковий шнур, який натягується між опорами. Кронштейни можна кріпити шляхом зварювання або із застосуванням "краба", який являє собою комплект хомутів.

Як монтувати металевий штахетник

Спорудити паркан для будинку ідеального образу можна тільки тоді, коли буде зроблена вся розмітка на перекладині, що дозволяє рівно монтувати штахетини. Кріпити штакетіни до поперечин слід за допомогою шуруповерта.

Прикручувати деталі слід дуже акуратно, інакше можна пошкодити полімерне покриття металевого паркану. Виконувати установку штахетин на каркасі можна починати з кріплення деталей до нижніх лагів забору. Нижню кромку кожного елемента слід вирівняти по маячковому шнуру, який повинен бути натягнутий строго по горизонталі між опорами огородження. Найчастіше ширина зазору знаходиться в інтервалі 50-100 мм.

Монтаж штахетника можна не тільки саморізами, а й болтами або заклепками. В даному випадку слід скористати заклепочник або електродриль.




Коментарі