Монтаж водостічної системи



При монтажі систем водостоку використовуються наступні інструменти: гумова або дерев'яна киянка, пасатижі, ножиці або ножівка по металу, лінійка або рулетка, викрутка, маркувальний шнур.

Увага! Різка матеріалу не допускається з використанням абразивного круга («болгарка»), так як це призводить до пошкодження полімерного покриття і швидкої корозії металу.

1. Установка гаків ринви

Гаки для жолобів необхідно встановлювати ще до укладання покрівлі. Вони монтуються в крокви або на карнизну дошку. Якщо ж покрівля вже повністю влаштована, то в цьому випадку необхідно використовувати короткі (компактні) гаки, і кріпляться вони на лобову дошку.



У порівнянні з короткими гаками звичайні (довгі) гаки забезпечують більшу надійність кріплення водостічної системи і його міцність. У будь-якому випадку (при використанні і коротких, і довгих гаків) розмістіть гачки монтуються з кроком b = 600-900 мм. Якщо крок робити більше, то кріплення і вся система можуть не витримати снігове навантаження взимку. Кількість необхідних гаків можна розрахувати за формулою: n = L / b + 1, де L - відстань між крайніми гаками, b - відстань між гаками. При підрахунку необхідної кількості гаків потрібно враховувати і додаткові гаки, які в обов'язковому порядку ставляться з обох сторін в місцях стику жолобів і стику жолоба з кутами жолоба.

Для оптимального стоку води у воронку необхідно монтувати ринви з деяким ухилом. Рекомендується робити ухил не менше 5 мм на один погонний метр. Тобто гаки треба кріпити не на одному рівні, а з деяким горизонтальним зміщенням. При довжині жолоба 10 м різниця між крайніми гаками по висоті становитиме 5 см. Зазвичай спершу встановлюються крайні гаки з необхідним вертикальним зміщенням (рис. 1в). При цьому необхідно враховувати горизонтальність даху, якщо вона зроблена під деяким кутом, то потрібно буде враховувати цей кут. Тобто зміщення робиться не щодо покрівлі, а щодо рівня горизонту. Після установки крайніх гаків між ними натягується маркувальний шнур, за рівнем якого встановлюються і інші гаки.

Гаки під жолоб необхідно кріпити таким чином, щоб верхній зовнішній край жолоба був дещо нижчим (не менше 2,5 см) від продовження лінії ухилу даху.



2. Встановлення воронок жолоба

Кількість воронок слід розраховувати з площі покрівлі. Для забезпечення оптимальної роботи водостічної системи одна воронка (і одна труба відповідно) здатна пропускати воду не більше ніж з 120 м2 площі проекції ската даху на горизонт. Також на одну воронку має припадати не більше 10 погонних метрів жолоби. У разі коли загальний шлях потоку води по схилах покрівлі більше 7 м, то розрахунок воронок ведеться з розрахунку 1 шт. на 100 м2.

У передбачуваних місцях установки воронок необхідно за допомогою ножівки або ножиць по металу вирізати в жолобі V-образний отвір шириною близько 100-110 мм.

Отвір потрібно зробити максимально можливим за величиною для більшої ефективності роботи системи. При цьому відстань від верхнього краю жолоба до вирізу не повинно бути менше 15 мм. Рекомендована відстань між торцем жолоби і воронкою - 150 мм. Закріплюючи завальцованних стороною в замку на зовнішній стороні жолоби, надіньте на нього воронку. Потім потрібно відігнути фіксатори воронки всередину жолоби.



3. Установка заглушок жолоби

На краю жолобів (торці), які не стикуються з іншими жолобами або елементами водостічної системи необхідно встановити заглушки.

При установці заглушки на жолоб можна використовувати дерев'яну або гумову киянку, після цього стик замазується сіліконовимгерметіком, а при необхідності можна застосувати заклепки. Одне вушко заглушки прикриває завиток жолоби, а інше впритул загинається на задню частину жолоба. Для більш надійної фіксації вушко заглушки можна закріпити саморізом.


4. Установка жолобів

Вставте жолоб в гак таким чином, щоб носик гака опинився всередині завитка ринви. Після цього потрібно зафіксувати за допомогою накидного пластинчастого фіксатора інший край жолоба (рис. 4). При цьому зовнішній край жолоба повинен виявитися нижче внутрішнього на 6 мм. Це необхідно для запобігання потрапляння води на фасад під час сильних дощів.

Продовження краю металочерепиці або іншого покрівельного матеріалу має звисати над жолобом на відстані 50 мм. Продовження лінії ската від краю жолоба повинно знаходитися приблизно на відстані 40 мм, але оскільки жолоб має невеликий ухил, то на практиці це відстань може бути різним (від 20 мм на самому початку ухилу і до 70 мм в його кінці).

Встановивши жолоби, можна монтувати і карнизну планку, яка своєю нижньою крайкою заходить в жолоб. Це забезпечує захист лобової дошки від намокання.

Гідроізоляція виводиться під планкою і забезпечує стік води в жолоб.



5. Установка з'єднувачів жолобів і кутів

Для з'єднання жолоба з іншим жолобом або з кутом жолоби застосовуються спеціальні з'єднувачі жолобів, що мають гумову прокладку, тим самим забезпечуючи герметичне з'єднання жолобів. Також цей компенсує температурне розширення. При з'єднанні жолобів необхідно залишати між ними відстань в 3-4 мм.

Щоб встановити з'єднувач потрібно відігнути його замок на 60-90 °, надіти його завальцованних стороною на задню частину жолоба, вирівняти його і замкнути замок на зовнішній частині жолобів. Повертаючи фіксатор в початкове положення, замок фіксується.



6. Установка водостічних труб

Вибираємо довжину проміжної частини водостічної труби на основі наведеної таблиці і малюнка (рис. 6а).

Коліно водостічної труби повинен розміщуватися на відстані близько 200 мм до землі (відмостки). При великих відстанях вода розбризкуватиметься, потрапляти на цоколь і фасад. Для кращої роботи водостічної системи бажано обладнати зливову каналізацію для організованого виведення води.



Тримачі труби (кронштейни) кріплять на відстані не більше 2 м один від одного і не менше 2 шт. на кожну трубу.

Природно, що в першу чергу труби кріпляться в місцях з'єднання один з одним, а також з'єднанні з коліном і лійкою.

Існують два типи кронштейнів:
  • під саморізи - для дерев'яних і інших м'яких стін;
  • під металовироби - для кам'яних (цегляних, бетонних) стін.
Завершальний етап проходить в наступній послідовності:
  • з'єднайте коліна труби з трубами водостічними, при необхідності також сполучну трубу,
  • прикріпіть коліно зливу,
  • вирівняйте всю конструкцію,
  • потім приєднайте вийшла водостічну систему до вирви,
  • відрегулюйте кронштейни і замкніть їх замки, надівши на хомути спеціальні фіксатори («ластівчин хвіст») .

Коментарі